Stoliki szkolne — pojedyncze czy podwójne?

Stoliki szkolne — pojedyncze czy podwójne?

Jeszcze kilka lat temu w niemal wszystkich szkołach występowały głównie podwójne stoliki szkolne, przy których mogło siedzieć dwóch uczniów jednocześnie. Współcześnie coraz częściej spotkać można stoliki pojedyncze. Ten trend przyszedł do nas z zachodu, gdzie większość szkół wyposażona jest w pojedyncze biurka szkolne, przy których dziecko siedzi i samo i ma do własnej dyspozycji cały blat roboczy. Warto zastanowić się więc, które rozwiązanie jest dla dziecka korzystniejsze i komfortowe.

Dostosowanie mebli szkolnych do wieku dzieci

Dostosowanie mebli szkolnych do wieku dzieci

Meble szkole tworzone są zgodnie z wymogami dotyczącymi m.in. rozmiarów poszczególnych elementów wyposażenia meblowego. Muszą być również wykonane z odpowiednich materiałów, a przede wszystkim powinny być dostosowane do wieku dzieci, które będą z nich korzystać na co dzień.

Wybór mebli szkolnych, czyli przede wszystkim zdrowie dzieci

Wybór mebli szkolnych, czyli przede wszystkim zdrowie dzieci

W szkołach bardzo mocny nacisk kładzie się na warunki, w jakich uczniowie zdobywają wiedzę. Szczególna uwaga zwrócona jest przede wszystkim na meble, z których dzieci korzystają podczas nauki, czyli ławki szkolne, krzesła, a także szafki, półki, biurka itd. Muszą one spełniać nie tylko wymogi bezpieczeństwa, ale również powinny być wygodne w codziennym, kilkugodzinnym użytkowaniu, a także sprzyjać zdrowiu i prawidłowej postawie.

Na co zwracać uwagę wybierając meble do szkoły lub przedszkola?

Na co zwracać uwagę wybierając meble do szkoły lub przedszkola?

Dyrektorzy, nauczyciele oraz wszystkie inne osoby odpowiedzialne za prowadzenie placówek edukacyjno-oświatowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na rozwój i prawidłową współpracę z dziećmi wpływa bardzo wiele czynników. Placówka edukacyjna powinna nie tylko dostarczać wiedzy, ale również musi być miejscem, w którym uczniowie lub przedszkolaki czują się bezpiecznie, komfortowo i przyjemnie. W końcu spędzają w niej po kilka godzin każdego dnia. Na bezpieczeństwo i komfort uczniów...

Meble szkolne dla klas 1-3

Meble szkolne dla klas 1-3

Dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, pierwsze lata szkoły są kluczowe w ich rozwoju. W dużej mierze to właśnie wtedy kształtuje się ich podejście do nauki w różnych placówkach edukacyjnych. Producent mebli szkolnych i przedszkolnych REFAS zawsze w pierwszej kolejności uwzględnia potrzeby dzieci, zapewniając wyposażenie placówek edukacyjnych, które spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

Jak urządzić przedszkole zgodnie z przepisami?

Jak urządzić przedszkole zgodnie z przepisami?

Wybierając poszczególne elementy wyposażenia meblowego do przedszkola czy żłobka, należy kierować się przede wszystkim zgodnością poszczególnych mebli z wytycznymi i regulacjami prawnymi, które obowiązują wszystkie placówki edukacyjno-opiekuńcze. Kolejna kwestia to niezbędne certyfikaty i atesty, które powinny posiadać meble przedszkolne. Jeśli zatem czeka cię urządzanie przedszkolnych wnętrz, powinieneś dowiedzieć się, o czym pamiętać podczas aranżacji tych wnętrz.

Product successfully added to the product comparison!