Materiały stosowane do produkcji mebli szkolnych

Materiały stosowane do produkcji mebli szkolnych

Co więcej, meble szkolne powinny być również wygodne i spełniać wszystkie standardy ergonomii. Podczas wielogodzinnej nauki uczeń nie może odczuwać żadnego dyskomfortu, ponieważ może to niekorzystnie wpływać na jego samopoczucie, koncentrację i prawidłową postawę ciała. Nie mniej istotna jest kwestia materiałów, które zostały wykorzystane do wykonania mebli.

Z jakich materiałów powinny być wykonane meble szkolne?

Meble szkolne powinny być wykonane przede wszystkim z materiałów solidnych, trwałych i wytrzymałych. Zwykle jednak istotne znaczenie ma także ich cena. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji mebli do zastosowania w placówkach oświatowych jest laminat HPL.

Warto również pamiętać, że wszelkie materiały pochodzenia chemicznego, takie jak barwniki, materiały lakiernicze, kleje, tworzywa sztuczne, w tym okleiny, powinny być stosowane wyłącznie na podstawie pozytywnego atestu jednostki uprawnionej w tym zakresie. Co więcej, zaleca się, aby w meblach szkolnych i przedszkolnych stosować jak najwięcej drewna i oklein naturalnych. Wszelkiego rodzaju płyty drewnopochodne powinny odpowiadać klasie higieny E1, co oznacza płyty niskiej emisji formaldehydu.

Z uwagi na higienę wzroku dzieci blaty biurek i stołów powinny być zmatowione, gładkie. Na powierzchniach zewnętrznych mebli nie powinno się stosować zbyt jaskrawych, które mogłyby działać pobudzająco.

Nie mniej istotne są również kwestie utrzymania mebli w czystości. Wszystkie meble, w tym przede wszystkim ławki i krzesła, powinny być odporne na ścieranie, uderzenia, wodę oraz tłuszcz.

Producent mebli szkolnych i przedszkolnych REFAS posiada w swojej ofercie produkty, które zostały wykonane wyłącznie ze sprawdzonych i przebadanych materiałów, zapewniających bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

All comments

    Product successfully added to the product comparison!